top of page

Komentarze Duchownych, którzy

 czytali o Niej, lub zetknęli się z

Zosią, Małą Świętą z Simi Valley

 

 

Kardynał Roger Mahoney, emerytowany arcybiskup Los Angeles odprawił Mszę Świętą przy krypcie Zosi 2 listopada 2012 roku. Po mszy, Maria (matka Zosi), ksiądz Budi Wardhana i autor podeszli do niego. Podarowałem kardynałowi moją książkę, a on miłościwie pochylił się nad Marią i patrząc prosto w oczy powiedział: „przeczytam każdą stronę o Twej córce”.

 

Biskup Józef Zwitkowski z Łowicza po przeczytaniu polskiej wersji książki napisał wierszem komentarz dla Marii: „ Jak Wy mogliście przeżyć śmierć tak cudownego dziecka? i nie zbuntowaliście się przeciw Panu Bogu? Panie, dałeś dziecko i odbierasz? ...Zosiu, przyśnij mi się czasem. Przyjdź do mnie z Piesiem. Obudź mnie i powiedz, jak księdzu Rafałowi: Teraz proszę wujka biskupa, czas na modlitwę.”

 

Biskup Gerald Wilkerson z Ventury w Kalifornii, na wieść o świętości i stanie zdrowia Zosi, zaprosił ją do przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania. Miała zaledwie pięć lat i pierwsza stanęła przed nim tego dnia do przyjęcia sakramentu.

Ksiądz Joseph Shea, Proboszcz kościoła Św. Róży z Limy w Simi Valley, Kalifornia, powiedział w homilii w czasie jej pogrzebu, „Zosia była jak magnes, przyciągając uwagę wszystkich, i jak promyk słońca, rozjaśniała każdemu dzień niesamowitą cierpliwością, odwagą i wytrzymałością. A jej uśmiech - no cóż, był niebiański.”

 

Ksiądz Budi Wardhana, wikary kościoła pw. Św. Róży z Limy, zwierzył mi sie, że wierzy, iż Zosia jest świętą, że była tak czysta, że może nawet być zachowana, jak za życia.

 

Ksiądz Rafał Dyguła, Proboszcz kościoła Matki Boskiej Jasnogórskiej w Los Angeles, „Mogłem przyjechać do jej domu, bawić się z nią na podłodze. A gdy uczyniłem jej trzykrotny znak krzyża na czole, ona zrobiła to samo mnie. Przez chwil kilka znowu graliśmy, a wtem ona powiedziała: Księże lubię z Tobą bawić się, lecz teraz jest czas na modlitwę. Więc modliliśmy się razem po polsku. Zdumiony byłem świętością tego małego dziecka.” (Książka „Zosia ‘Mała’ Święta z Simi” jest dostępna w księgarni polskiego kościoła).

bottom of page